KOSZARY PARK to najpiękniejszy w Olsztynie zrewitalizowany kompleks Koszar Artylerii z 1880 roku.

KOSZARY PARK to zespół XIX-wiecznych budynków po koszarach wojskowych, zrewitalizowane i nowocześnie przystosowane do prowadzenia działalności gospodarczej. Są w nich pasaże handlowe, usługowe, biura, gabinety oraz lokale typu LOFT. Kompleks mieści się w Olsztynie, przy ulicy Marka Kotańskiego naprzeciwko Dworca Zachodniego od strony ulicy Artyleryjskiej, łączącej aleję Wojska Polskiego i 1 Maja z ulicą Bałtycką.

Rewitalizacja zakończona we wrześniu 2014. Żyje już swoją działalnością.

 


Budynek A

 

Budynek A (dawna stajnia) – znajduje się wzdłuż ulicy Artyleryjskiej.

Budynek ten został zrewitalizowany z zachowaniem uroku z przeszłości. Został podzielony na segmenty na dwóch kondygnacjach: parter i piętro. Na piętrze moduły o powierzchni od 25 m2. Parter o modułach od 50 m2 z własnym wejściem od strony dziedzińca. Budynek posiada windę dla osób niepełnosprawnych.

Na parterze znajdują się firmy z długoletnim okresem działalności. Jest tu też sala konferencyjna dla 70 osób, w pełni wyposażona w stoły, krzesła, sprzęt audiowizualny, szafy, wodę.

Na piętrze znajdują się biura Olsztyńskiego Inkubatora Przedsiębiorczości, w którym mieszczą się biura firm rozpoczynających działalność gospodarczą. Otrzymują one wsparcie w postaci niższego czynszu oraz doradztwo prawno-księgowe, zarządzania.

 

Budynek B1 i B2 - LOFTY

Budynek B1 i B2 (dawna stajnia) – znajdują się wzdłuż ulicy Bohaterów Monte Cassino.

Budynek ten został zrewitalizowany z zachowaniem uroku z przeszłości.
Został podzielony na segmenty typu LOFT – parter i piętro połączone wewnętrznymi schodami o powierzchni od 72 m2 do 148 m2. LOFTY te są wynajmowane na prowadzenie działalności gospodarczej. Każdy LOFT ma dwa niezależne wejścia – od strony dziedzińca i od strony chodnika.

Szczególnie polecamy dla działalności usługowej, bary, restauracje, pracownie architektoniczne, geodezyjne, biura, które wymagają sekretariatu na dole i pokoi do rozmów i pracy indywidualnej. Niezwykle urokliwe ściany w części z zabytkowej cegły, sufity i belki drewniane dają swój szczególny charakter.

  • Wynajem lokali typu LOFT

 

 

Budynek C

Budynek C (dawna ujeżdżalnia koni z charakterystyczną wieżą z zegarem) – znajduje się wzdłuż ulicy Marka Kotańskiego.

Budynek został podzielony poziomo na dwie kondygnacje: parter o powierzchni 970 m², piętro o powierzchni 770 m². Posiada windę dla osób niepełnosprawnych.

Polecamy szczególnie na sale do ćwiczeń sportowych lub rehabilitacyjnych, siłowni, tańca itp.

Na parterze jest Olsztyński Inkubator Przedsiębiorczości "MEDICAL" dla firm rozpoczynających działalność gospodarczą.

  • Wynajem gabinetów, lokali na usługi medyczne i inne.

 


Image
Ukryj menu Pokaż menu Do góry
Trwa ładowanie