KOSZARY PARK to najpiękniejszy w Olsztynie zrewitalizowany kompleks Koszar Artylerii z 1880 roku.

KOSZARY PARK to zespół XIX-wiecznych budynków po koszarach wojskowych, zrewitalizowane i nowocześnie przystosowane do prowadzenia działalności gospodarczej. Są w nich pasaże handlowe, usługowe, biura, gabinety oraz lokale typu LOFT. Kompleks mieści się w Olsztynie, przy ulicy Marka Kotańskiego naprzeciwko Dworca Zachodniego od strony ulicy Artyleryjskiej, łączącej aleję Wojska Polskiego i 1 Maja z ulicą Bałtycką.


 

Budynek A (dawna stajnia) – znajduje się wzdłuż ulicy Artyleryjskiej.

Budynek ten został zrewitalizowany z zachowaniem uroku z przeszłości. Został podzielony na segmenty na dwóch kondygnacjach: parter i piętro. Na piętrze moduły o powierzchni od 25 m2. Parter o modułach od 50 m2 z własnym wejściem od strony dziedzińca. Budynek posiada windę dla osób niepełnosprawnych.

Na parterze znajdują się firmy z długoletnim okresem działalności. Jest tu też sala konferencyjna dla 70 osób, w pełni wyposażona w stoły, krzesła, sprzęt audiowizualny, szafy, wodę.

Na piętrze znajdują się biura Olsztyńskiego Inkubatora Przedsiębiorczości, w którym mieszczą się biura firm rozpoczynających działalność gospodarczą. Otrzymują one wsparcie w postaci niższego czynszu oraz doradztwo prawno-księgowe, zarządzania.

 

Budynek B1 i B2 - LOFTY

 

Budynek B1 i B2 (dawna stajnia) – znajdują się wzdłuż ulicy Bohaterów Monte Cassino.

Budynek ten został zrewitalizowany z zachowaniem uroku z przeszłości.
Został podzielony na segmenty typu LOFT – parter i piętro połączone wewnętrznymi schodami o powierzchni od 72 m2 do 148 m2. LOFTY te są wynajmowane na prowadzenie działalności gospodarczej. Każdy LOFT ma dwa niezależne wejścia – od strony dziedzińca i od strony chodnika.

Szczególnie polecamy dla działalności usługowej, bary, restauracje, pracownie architektoniczne, geodezyjne, biura, które wymagają sekretariatu na dole i pokoi do rozmów i pracy indywidualnej. Niezwykle urokliwe ściany w części z zabytkowej cegły, sufity i belki drewniane dają swój szczególny charakter.

 

 

 

Budynek C

 

Budynek C (dawna ujeżdżalnia koni z charakterystyczną wieżą z zegarem) – znajduje się wzdłuż ulicy Marka Kotańskiego.

Budynek został podzielony poziomo na dwie kondygnacje: parter o powierzchni 970 m², piętro o powierzchni 770 m². Posiada windę dla osób niepełnosprawnych.

Polecamy szczególnie na sale do ćwiczeń sportowych lub rehabilitacyjnych, siłowni, tańca itp.

Na parterze jest Olsztyński Inkubator Przedsiębiorczości "MEDICAL" dla firm rozpoczynających działalność gospodarczą.

Wynajem gabinetów, lokali na usługi medyczne i inne.

 


Image
Ukryj menu Pokaż menu Do góry
Trwa ładowanie